Zdroje a proč na nich záleží

Na této stránce najdete seznamy zdrojů k videím na mém YouTube kanálu. Než informace samotná je často důležitější její původ, okolnosti vzniku i styl jejího podání. Práci se zdroji tak považuji za klíčovou schopnost pro každého, kdo se chce orientovat v přesyceném mediálním světě.

Proto pod každé video udávám zdroje, ze kterých jsem při jeho tvorbě vycházel, aby si mohl každý má tvrzení ověřit.

V únoru 1959 za podivných okolností zemřelo devět studentů, kteří se vypravili na túru v horách Uralu k vrcholu Otorten. O případu máme dodnes spoustu informací - svědeckých výpovědí, fotografií, vyšetřovacích spisů. Přesto nemáme jasno, co se tehdy stalo. Zabilo studenty počasí, rozzuřené zvíře, domorodci, agenti KGB, infrazvuk nebo snad sněžný...

Jak sledování videí a čtení článků ovlivňuje nejen naše emoce, ale i vnímání reality kolem nás? Proč čteme jen titulky a neklikáme na články? A jak je možné, že dokážeme být naštvaní na něco, co vlastně neexistuje? O.o

Netflix se spojí s firmou Goop a společně natočí "dokumentární" seriál. Zdánlivě nezajímavá informace, která ale odráží mnohem větší problém: propagaci či toleranci pseudovědy a nesmyslů v masových médiích.

Na oběžné dráze kolem Země se prý nachází satelit mimozemského původu starý 12 000 let. Některé světové vlády o tom vědí, ale tuto skutečnost nám tají. Dobře: Co se dá o tomto satelitu zjistit a kde brali informaci lidé, kteří tuto hypotézu propagují?

Zastánci biorezonance, zvláštního druhu léčby alternativní medicíny, tvrdí, že věda je na jejich straně. Používají ale skutečně vědecké poznatky tak, jak existují, nebo je ohýbají k obrazu svému? To se v tomto videu pokusím zjistit nejen já, ale přizvu si na pomoc i odborníky z jednotlivých vědních disciplín.

Biorezonance je fenomén, který slibuje diagnostiku a léčení prakticky veškerých chorob, jak fyzických, tak psychických, pomocí jednoduché neinvazivní metody. Po celém světě se prodávají drahé přístroje, s jejichž pomocí léčitelé i lékaři provádějí energetické terapie - a slaví u svých pacientů úspěch.

V tomto videu rozebírám legendu o Atlantidě z pohledu více či méně známých autorů, kteří měli obrovský vliv na nám dostupné informace o Atlantidě a od Platónových časů ji změnili k nepoznání. Existuje způsob, jak se v tom ohromném množství informací o Atlantidě zorientovat a dopátrat se původních zdrojů?

Tzv. chemtrails mají být kondenzační stopy za letadly, které obsahují nebezpečné chemikálie a jsou tajně rozprašovány za účelem redukce globálního oteplování, snížení či otupení populace nebo znehodnocení zemědělské půdy. Vědecké autority tvrdí, že tento fenomén je jen výmysl, mnozí s nimi ale nesouhlasí a předkládají důkazy, které mají svědčit o...