Zdroje a proč na nich záleží

Na této stránce najdete seznamy zdrojů k videím na mém YouTube kanálu. Než informace samotná je často důležitější její původ, okolnosti vzniku i styl jejího podání. Práci se zdroji tak považuji za klíčovou schopnost pro každého, kdo se chce orientovat v přesyceném mediálním světě.

Proto pod každé video udávám zdroje, ze kterých jsem při jeho tvorbě vycházel, aby si mohl každý má tvrzení ověřit.

Ve pátem dílu této série se podíváme na funkci našeho imunitního systému a způsoby, jakým reaguje nejen na nový koronavirus. Co víme o síle a délce imunity a jak se může obrátit proti nám? Toto video vznikalo v průběhu posledního půl roku a rozhovory jsem natáčel v polovině února a na začátku března. Většina řečených informací je stále platných,...

Ve třetím dílu této série se podíváme na principy, jakým (nejen) nový koronavirus mutuje a co tyto mutace znamenají pro nakažené i další vývoj pandemie.

V druhém dílu této série jsem se pokusil rozebrat hlavní rozdíly mezi virem SARS-CoV-2 a chřipkou i nemocemi, které způsobují. Zároveň se podíváme na to, jaké orgány nový koronavirus napadá a na závěr přihodíme statistické údaje o epidemiích sezónní chřipky.

V prvním dílu této série jsem se pokusil shrnout základní podobu i funkci viru SARS-CoV-2, jak infikuje naše buňky a jak se šíří mezi lidmi. Níže najdete zdroje, ze kterých jsem při tvorbě videa vycházel, které obsahují další doplňující informace. Rád bych poděkoval RNDr. Ruth Tachezy, Ph. D. za poskytnutí rozhovoru (spolu s dalšími odborníky se...

Dobrý den vespolek! Jak možné (ne)víte, letos jsem se po dlouhé době rozhodl pokračovat ve studiu. Snažím se tedy zvládnout navazující magisterský obor Mediální studia na FSV UK. A jelikož se nesnáším, jedu teď zímní semestry prváku i druháku najednou. Rozhodl jsem se ale studium maximálně zefektivnit a kde to šlo, vybíral jsem si témata...

Na kanálu StandaShow jsme v pondělí 19. října řešili dezinformace a hoaxy kolem nemoci COVID-19. Níže najdete zdroje informací, ze kterých jsem při formulování svých tvrzení vycházel. Nejsou všechny (tématu se věnuji dlouhodobě a musel bych sem linkovat např. desítky článků z "alternativních" webů), ale jde o ty nejdůležitější k daným tématům.

Počet nakažených i hospitalizovaných s onemocněním COVID-19 v České republice roste. Co to znamená? Jak na to máme reagovat? A co všechno o viru víme nového a co jsme věděli už před sedmi měsíci?